W naszej placówce bezpieczeństwo stawimy na pierwszym miejscu! 

O czystość w Baloniku i pomoc w utrzymaniu reżimu sanitarnego, dba nasza Pani Hania. 

 Wiele działań, oraz inwestycji w profesjonalne urządzenia, pozwalają nam na zwiększenie bezpieczeństwa w zakresie higieny. Jednocześnie staramy się być jak najbardziej EKO! Segregowanie śmieci, wybór chemii gospodarczej przyjaznej środowisku, wykorzystywanie naturalnych środków do czyszczenia. Stosujemy jednorazowe ręczniki papierowe do rąk, pozyskiwane z recyklingu. Wielorazowe naczynia, z których korzystają Dzieci, są myte i wyparzane w profesjonalnej zmywarce i wyparzarce do naczyń.  W łazienkach  zamontowane zostały lampy UV. Częsta dezynfekcja powierzchni , sprzętów jest na stałe wpisana do naszych obowiązków.

Dbamy też o alergików - do swojej pracy Pani Hania używa odkurzacza z filtrem wodnym, który nawilża powietrze i oczyszcza je z alergenów. Skuteczną inwestycją  był też zakup ozonatora, dzięki temu od kilku lat codziennie ozonujemy pomieszczenia, oraz sprzęty i zabawki.

Ponadto wietrzymy, wietrzymy i jeszcze raz wietrzymy pomieszczenia. Zresztą to w niczym nie przeszkadza, bo sami najczęściej jesteśmy w ogrodzie