Decyzja o posłaniu dziecka do żłobka nie jest łatwa, dlatego zapraszamy do Balonika i poznania nas z bliska.  Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

 

Co nas wyróżnia? Doświadczenie - działamy od 2010 roku. Autorski program - doświadczamy wszystkimi zmysłami, eksperymentujemy, śpiewamy, tańczymy, lepimy, rysujemy, malujemy, tworzymy, rozwiązujemy problemy bawimy się z innymi dziećmi. Nasi opiekunowie są troskliwi, przywiązani do dzieci i uważni. Działamy w duchu Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy, Wychowaniu Bez Porażek, Wychowaniu w duchu empatii, Wychowania opartego na szacunku. Dzieci jedzą metodą BLW. Spędzamy czas na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. O pozostałych plusach przekonasz się na miejscu :)

+ Jak wychodzimy na spacery z najmłodszą grupą dzieci 1-2 lat? Mamy zadaszony taras z sztuczną trawą, gdzie możemy swobodnie spędzać czas oraz ogród. W ciepłe dni tylko śpimy w budynku. 

+ Jak to możliwe, że dzieci zasypiają i śpią w tym samym czasie? To dla nas bardzo ważna część dnia, zależy nam na tym, żeby dzieci były wypoczętę. Poświecamy każdemu dziecku tyle czasu ile potrzebuje, siadamy przy łóżeczku i głaskamy do momentu zaśnięcia, tulimy, śpiewamy. 

+ Dlaczego BLW ? Wykształca odruch gryzienia i żucia (dobre ćwiczenie logopedyczne) pomaga w rozwoju akceptacji i preferencji smakowych, zapobiega zaburzeniom w żywieniu. Ważne jest dla nas również, to co jedzą dzieci na deser jemy owoce zamawiane z sadów oraz soki wyciskane. Pijemy wodę z lokalnego ujęcia wody [wirenka.pl]

+ Jak dajemy sobię radę z większą liczbą dzieci? Pracujemy w 3 osobowym zespole. Średnio przypada 1 opiekun na 4 dzieci. Zawsze mamy czas na przytulanie. Mamy aż dwa kolana i dwie ręce :)

+ Zastanawiasz się, co Twoje dziecko robiło przez cały dzień? Codziennie przekazujemy, najważniejsze informacje a raz w tygodniu możesz zobaczyć krótki Fotoreportaż.  

+ Najtrudniejszy moment, to zostawienie dziecka pierwszy raz, dlatego tak ważna jest dla nas Adaptacja. To czas w którym razem z dzieckiem przychodzicie i poznajecie nasze zwyczaje, zapachy, dźwięki i przede wszystkim te wszystkie nowe osoby. To bardzo ważny moment dla dziecka, to duży stres adaptacyjny, dlatego im dłużej będzie nas znał tym będzie czuł się bezpiecznie i swobodnie. Kiedy wiemy, że adaptacja jest zakończona sukcesem? Jak dziecko zaczyna "rozrabiać" :)